Cilt bakımının hassas noktaları

Kategori : Cilt Bakımı

ÇİZGİLER BAŞLAYINCA GİDERMESİ ZOR OLUR

2d- Kaç yaşından itibaren yaşlanmaya karşı etkili cilt ürünleri kullanmamız gerek?

- Burada problem yaşlanma süreci başladıktan sonra ürün kullanılmasıdır. Ergenlik dönemiyle birlikte bakım başlamalıdır. Önemli olan cildin bariyerinin güçlü tutulmasıdır. Çizgiler, lekeler başladıktan sonra bunları düzeltmek zorlu ve uzun bir süreçtir. O sebeple doğru zamanda ihtiyaçlara göre doğru ürünler kullanılmalıdır.

Temizlemetonikleme- koruma/nemlendirme, cilt için olmazsa olmazlardır. Antioksidanlarla cilt bariyerini güçlendirir, savunma mekanizmasını güçlü hale geitririz. Sonrasında ihtiyaçlara göre artı ürünler eklenir.

Cildimize antioksidan takviyesi yapmak için ne tür cilt bakım ürünleri kullanmamız gerekiyor?
- C ve E vitamini gibi vücudun doğal olarak kullandığı antioksidanlar ve bitkisel antioksidanlar içeren ürünler kullanılabilir. Bu ürünlerin formüllerinin sağlıklı, yüksek konsantrasyonlu ve saf içeriklerden oluşması gereklidir. Dermokozmetik özelliklere sahip ve cildin temizleme, koruma, anti-oksidan etki ve problem düzeltici gibi tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte ürünler kullanılmalıdır.

YANLIŞ BAKIM DA YAŞLANDIRIR
- Cildi dıştan ürünlerle beslemek yeterli mi? Bunun dışında hangi yiyecek ve içecekler cilt için gerekli?
- Elbette sağlıklı beslenmek cildimiz için büyük yatırımdır, birçok hastalığa karşı bizi korur. Meyve ve sebze tüketimi cilt sağlığını destekler. Fakat cildimiz için kullanacağımız antioksidanlar, cildin her katmanı tarafından emilir ve büyük fayda sağlar.

Yaşlanmanın ve kırışıklıkların oluşumunun hızlandıran nedenler nedir?
- Serbest radikaller, sigara, dengesiz beslenme, oksidatif stres, yanlış bakım uygulamaları.

Yaşlanmayı durdurmak için yapılan estetik operasyonlara karşı mısınız? - Hayır, birçok uygulama yapılıyor. Önemli olan, doğru cilde doğru uygulamanın yaptırılması. Bu noktada görüyorum ki ülkenizde çok fazla uygulama yeri var. Cildinizin tam olarak neye ihtiyacı olduğunu bilmeli ve öyle ilerlemelisiniz.

- Karma ciltlerin bakımıyla ilgili bilgi verebilir misiniz?
- Cildinizin neye ihtiyacı olduğu önemlidir. Cildiniz karma ama nemsiz mi? Çizgiler mi var? Sivilceleriniz çıkıyor mu? Lekeniz var mı? O sebeple cilt tipine göre değil, cildin durumu ve ihtiyaçlarına göre tavsiyelerde bulunulmalı. Her cilt tipi için temizleyici kullanılması da çok önemli bir adımdır.
kaynak:sabahgazetesi

ismail 29-01-2011 05:40 Edit:29-01-2011 05:42
    Alakalı Konular: Cilt bakımı
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Cilt Bakım Malzemeleri © 2009
    Güzellik Bakımınız İçin Gerekli olan tüm Bilgiler Sitemizde Bulunmaktadır.
    Bilgiler tedavi amaçlı değildir. Her zaman öncelikle doktorunuza danışın.Sitemizdeki resimler üretici firmalara aittir