Göz Altı Morlukları Tedavi

Kategori : Cilt Bakımı

Ekran başında fazla vakit geçirmek, stres, yorgunluk, alkol ve sigara kullanımı, uykusuzluk gibi pek çok neden göz altı morluklarına sebep olabilmektedir.  Göz Altı morarmalarını gidermek için doğal yöntemler yada kaliteli kozmetik ürünler kullanabilirsiniz. Morarmaların sebepleri arasında ani kilo kaybı, sağlıksız yaşam koşulları ve yetersiz beslenme gibi sebeplerde bu olumsuz şartların düzeltilmesi önem taşımaktadır.
 
Göz altında morluk oluşmasına sebep olan nedenler belirlenmeli ve sonrasında tedaviye geçilmelidir. Sigara yada alkol kullanıyorsanız kandaki oksijen seviyesinin düşmesiyle birlikte göz altı bölgesinde morarmalar  meydana gelebilir. Yeterli beslenmenin sağlanmadığı durumlarda vücuda alınan vitaminlerde azalma meydana gelir ve bu da morarmalara yol açabilir. Yaşlanmaya bağlı olarak göz altındaki derinin incelmesi, göz altı morluğu oluşmasına sebebiyet verebilir.
Karaciğer hastalığı bulunan kişilerde göz altı morluklarına rastlanabilir. Damar genişlemesi de yine morartı olarak görülebilir. Çok sık olarak göz altı temizleyicisi kullanan kişilerin gözlerinin altı morarabilir.
gozaltimorlugutedavisi
 
Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?
Buz küplerini naylon bir poşetin içine koyup  10 dakika kadar göz altlarına bekletmeye çalışın. Zorlandığınızda kaldırıp tekrar koyabilirsiniz. Bu uygulamayı yaptığınızda gözaltı torbaları inecek ve morluklar azalacaktır.
 
Bir başka tarifte ihtiyacınız olan malzemeler (bir adet patates, bir tatlı kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı kahve). Patatesi rendeleyin ve patates suyu elde edin. Patates suyu, badem yağı ve kahveyi bir bezin içine koyup bir miktar çay demleyip ılık haldeki çaya bezi batırın. Bu bezi göz altı bölgesine sürün. Haftada 2 kere bunu tekrarlayarak kullanabilirsiniz. Kullanmaya başladığınızda hızlı bir şekilde etkisini gösterecektir.
Gül suyu kullanarak hazırlayabileceğiniz göz altı torbası kürü için ihtiyacınız olan malzemeler (iki çorba kaşığı gül kurusu ve iki çorba kaşığı su). Malzemeleri bir araya getirip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışıma bir miktar pamuğu daldırın ve pamuğu göz altı torbalarına sürün. Uyguladıktan sonra kısa süre içinde etkileri görülmeye başlanacaktır.
 
Etkili olan tariflerden bir diğerinde bir adet salatalığı dilimleyin ve süt tozuna bulayıp göz altı bölgesine yerleştirin. 10 dakika kadar salatalıkları göz altında bekletin. Sürenin sonunda yıkayıp temizleyebilirsiniz.

ismail 18-05-2016 09:22
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Cilt Bakım Malzemeleri © 2009
    Güzellik Bakımınız İçin Gerekli olan tüm Bilgiler Sitemizde Bulunmaktadır.
    Bilgiler tedavi amaçlı değildir. Her zaman öncelikle doktorunuza danışın.Sitemizdeki resimler üretici firmalara aittir