Papatya Maskesi (Cildi Beyazlatmak İçin)

Kategori : Cilt Bakımı

Cildiniz güneş ve deri altında biriken kirlerden dolayı koyulaşmış ve eski rengini yitirmiş olabilir. Son derece kötü bir görünümdür ve cildiniz solgun durur. Bunun önüne geçmek içinse evinizde doğal bakım kürleri uygulayabilirsiniz. Bunlardan birisi de papatya maskesi. Son derece etkili olan bu doğal bitkisel maske cildinizin rengini açar ve eski beyaz haline dönmeye başlar. Düzenli kullanıldığında ne kadar etkili olduğunu siz de göreceksiniz. Hemen başlayalım tarifimize.

 

Cildi beyazlatan maske için gerekli malzemeler:

 

Papatya

Gül suyu

Bal

 

Cildin rengini açan maske tarifi:

 

Bu maskemiz ise şöyle yapılıyor. Öncelikle bir kap ya da demlikte suyumuzu ısıtalım. Daha sonra içine bir tutam papatya atalım ve kaynatalım. Bir kaç dakika da dinlendirip süzelim. Daha sonra bu suyu soğumaya bırakalım. Yarım su bardağı olacak bu suyumuzun içine bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı gül suyu ekleyelim. İyice karıştırdıktan sonra bir pamuk alalım ve cildimizin yer yanına uygulayalım. Hem cildiniz temizlenecek hem de güzel bir parlaklık verecektir. Boyun kısmınıza da uygulamayı ihmal etmeyin.

 

Bu maskeyi düzenli olarak her gün yapmaya çalışın. Bir kaç hafta sonra çektiğiniz eski resminize bakıp aynanızın karşısında gülümseyebilirsiniz

hatice 05-01-2014 18:19
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Cilt Bakım Malzemeleri © 2009
    Güzellik Bakımınız İçin Gerekli olan tüm Bilgiler Sitemizde Bulunmaktadır.
    Bilgiler tedavi amaçlı değildir. Her zaman öncelikle doktorunuza danışın.Sitemizdeki resimler üretici firmalara aittir