Çarpıcı dudaklar ve kaşlar için makyaj

Kategori : Makyaj

ÇARPICI DUDAKLAR İÇİN

Belirginleştirin :

seksidudak1Dudak kalemi genellikle dudakları belirginleştirmek ve rujun solmasını önlemek için kullanılır. Üst dudaklar için, kıvrımlı kısımdan başlayın ve köşelere doğru kalemi uygulayın.
Alt dudaklar için, köşelerden başlayın ve iç kısımlara doğru tek bir çizgi görünümü verecek şekilde dudak kalemi uygulayın.

 

 

 

Belirginleştirin ve doldurun :
Dudak kalemi, rujun daha canlı görünmesini sağlamak için de kullanılır. Rujunuzun seksidudak2rengine uygun bir dudak kalemi ile dudak çizgisinin üzerine dudak kalemi uygulayın ve hafif dokunuşlarla dudağın iç kısmına sürün.

Sıra ruja geldiğinde, ruj fırçası ile ortadan başlayarak kenarlara doğru rujunuzu uygulayın.

 

Parlaklık verin :
seksidudak3Dudak parlatıcısı ile maksimum ışıltı. Dayanılmaz ve etkili bir görünüme kavuşmak için en hızlı yol. Renkli veya şeffaf. Tek başına veya en sevdiğiniz ruf ile birlikte. Ne kadar parlamak istediğinize siz karar vereceksiniz.

Dudakların daha dolğun görünmesi için en eski ve etkili yöntem... İlk olarak, rujunuzu uygulayın, dudaklarınızı büzün ve dudaklarınızın ortasına parlatıcı uygulayın.

 

GÖZLERİNDE DİLEDİĞİNİZ GÖRÜNÜMÜ YARATIN

İstenilen illüzyon etkisini yaratmak için, açık ve koyu renk tonları ulanarak göz makyajınızı tamamlayın. Açık tonları uygulayarak gözlerin daha büyük ve yakında görünmesini sağlarken, koyu tonları kullanarak gözlerin ufak ve uzak görünmesini sağlayabilirsiniz. Renklerle oynayın, sonuca siz de inanamayacaksınız.

Birbirine Uzak Gözleri Yakınlaştırmak İçin
 seksidudak4Göz kapağının iç yarımına koyu tonları uygulayın

Göz kapağının iç kısmında koyu tonları tercih edin ve buruna kadar ki bölümde daha koyu bir tonla karıştırın. İç köşeye daha koyu ve kalın bir göz kalemi uygulayarak etkiyi artırın.

 

Birbirine Yakın Gözleri Uzaklaştırmak İçin
seksidudak5Açık renk bir göz kalemi ile gözün iç köşesine aydınlık bir görünüm verin.

(açık renkte kapatıcı veya parlaklık veren göz farı da uygulayabilirsiniz) Bu uygulama, aynı zamanda güne aydınlık ve canlı bir görünümle başlamanız içinde hızlı bir yoldur.

 

Gözlerinizi Büyük Göstermek İçin
seksidudak6Gözlerinizin beyazlığını ortaya çıkartın.

Gözleri belirginleştirmek için üst kirpiklerin dibine ince bir çizgi uygulayın. Çok açık tonda bir göz farını göz kapaklarının altına uygulayın. Böylelikle gözlerin parlaklığını artırabilirsiniz. Kirpikleri kıvırın ve maskara ile belirginleştirin.

 

Gözlerinizi Kalkık Gösterin
seksidudak7Alt göz kapağına kalem uygulamadan üst göz kapağına odaklanın.

Kirpiklerden kaşlara kadarki bölüme açık tonda bir far uygulayın ve göz kapağına koyu tonu sürün. Göz kalemini sadece dış çizgiye sürün, iç kısmına uygulamayın ve pamuk ile dağıtarak yumuşatın. 1 veya 2 kat maskara uygulayın.

ismail 08-02-2010 05:09
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Cilt Bakım Malzemeleri © 2009
    Güzellik Bakımınız İçin Gerekli olan tüm Bilgiler Sitemizde Bulunmaktadır.
    Bilgiler tedavi amaçlı değildir. Her zaman öncelikle doktorunuza danışın.Sitemizdeki resimler üretici firmalara aittir