Hızlı Makyaj Sırları

Kategori : Makyaj

M.A.C kozmetiğin Director of Makeup Artistrys, yani makyaj departmanının başındaki isim Baltasar, Sibel Arna´ya makyaj yaptı.

25256427
Az zamanım varsa kapatıcı ile başlarım.   Benim için concealerlar, fondöten uygulayacak zaman olmadığında insanı daha sağlıklı, daha aydınlık gösteren bir ürün.  Kapatılması gereken yerleri hızlıca kapatır, gözlere geçerim. Siyah ya da koyu kahveyle bir çerçeve yapar, fırçayla dağıtırım. Bol rimel sürerim, biraz allık ve en son dudaklara parlatıcı. 

BUNLARI YAPMAYIN!

Doğru makyajda en önemli olan fırçalar diyorum. Her zaman yapmak istediğiniz işleme uygun fırça seçmeniz gerekiyor. Örneğin far fırçasıyla eyeliner çekmeye çalışmayın, çünkü işe yaramaz. Ya da fondöten uygulamak için her zaman kendi fırçanız olsun. Bu büyük bir fark yaratabilir.

Fondöten seçerken, kesinlikle vücudunuzun başka bir yerinde test etmeyin. Yüzünüzde test edin. Çünkü sonuçta onu yüzünüzde kullanacaksınız. 
Eyeliner çekerken gözümünüzü japon gibi yana çekmeyin. Çünkü germeyi bıraktığınız anda eyelinerın şekli bambaşka olacaktır. Belki hafifçe kaştan yukarıya çekebilirsiniz ama çok değil. Çünkü çekebilmek için o düz alana ihtiyacınız var. 
Pudrayı az kullanın. Fazla pudra makyajı kalıp gibi gösterir. Sadece doğru yerlerde pudra kullanın. Burna, biraz alna uygulayabilirsiniz. Belki biraz göz altlarına.

BÜTÜN GECE ÖPÜŞMÜŞ GİBİ DUDAKLAR

Rujunuzun kusursuz durması için rujla aynı tonda dudak kalemi kullanmak gerekiyor. Eğer seksi dudaklara sahip olmak istiyorsanız güçlü bir kırmızı sürün. Dudağınızla yayın ve bir süre sonra dudağınızdan çıkarın. Rujun bir kısmı dudağınızda kalacak ve inanılmaz güzel gözükecek. Sanki bütün gün öpüşmüşsünüz gibi. Ve çok kırmızı da gözükmeyecek. Sadece seksi yumuşak bir ton olacak ki bu mükemmel.

BU KIŞ FONDÖTEN YOK

Her altı ayda bir dört kategoride trendlerimizi sunuyoruz. İlk trend ciltle ilgili. Bu kış fondöten kullanmayacağız. Ciltte hata diye kabul edilen şeyleri makyaja dahil ediyoruz. Yani örneğin yanaktaki bir kırmızılığı allığa çeviriyoruz, gözde bir morluk varsa onu fara çeviriyoruz. Yani kusur sayılan şeyleri makyaja dahil ediyoruz. Bir başka trend de sezonun rengi. Önümüzdeki kış sezonun rengi koyu kirli morlar ve koyu şarap renkleri. Bu renkleri gözlerde, dudaklarda ve bunlara biraz da kahve ekleyerek kullanıyoruz. Üçüncü trendde bronzlar, altınlar ve bakırlar yüzün farklı bölgelerini aydınlatmak için kullanılıyor. Son trendimiz de eyelinerlar üzerine kurulu. Siyah eyelinerlar yerini renklilere bırakıyor ama bu renkler çok çılgın renkler değil. Bahsettiğimiz düz yeşil, mavi, sarı, turuncu gibi renkler. 

İLK BULUŞMA MAKYAJI 

İlk buluşmada seksi gözükmek için bence dudak önemli. Demin bahsettiğim kırmızı sürüp silme işlemi yapılabilir. Çok fazla fondötene gerek yok. Kusursuz görünmeye çalışmayın. Sadece ufak tefek kusurları kapatmak yeterli. Kadınları olmadıkları biri gibi veya çok feminen göstermeye karşıyım. Ama makyaj yapmak isterse ve bundan keyif alıyorlarsa tamamen doğal ve taze bir görünüm tercih etsinler. Mükemmel bir rimel, dudakta bahsettiğim o pembe ipucu ve aynı pembelik yanakta ve biraz şakağa doğru aydınlatma, çok fazla bir kaş değil, sadece tek renkte bir far, tene yakın bir renk çok abartılı değil ama temiz bir görünüm. İkinci buluşmada daha ağır bir şeyler yapabilirsiniz. İlk buluşmada melektim, şimdi bir kedi kadın oldum havası estirebilirsiniz.

Hurriyet

ismail 19-07-2014 10:04
    Alakalı Konular: makyaj
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Cilt Bakım Malzemeleri © 2009
    Güzellik Bakımınız İçin Gerekli olan tüm Bilgiler Sitemizde Bulunmaktadır.
    Bilgiler tedavi amaçlı değildir. Her zaman öncelikle doktorunuza danışın.Sitemizdeki resimler üretici firmalara aittir