Cilt lekeleri için özel bilgiler

Kategori : Maskeler

Yukarıda cilt lekelerine iyi gelen bitkilerhakkında detaylı bilgilendirmeye yer ve

Cilde İyi Gelen Bitkiler Nasıl Kullanılır?

Cildimize iyi gelecek çiçekleri, bitkileri birçok farklı yol ile kullanabiliriz. Bunların en başında bitki yağları ve suları geliyor. Masajlama ve tonikleme olarak bitkilerden yardım alabilmek mümkün. Bunun haricinde çay olarak tüketilebilir veya maske olarak cilde uygulanabilir. Cilde iyi gelen doğal maskeler içeriği net olan bilindiği için ve herhangi bir kimyasal maddeye yer verilmediği için sıklıkla tercih edilirrdik. Bunların haricinde elmanın da cilt lekeleri için oldukça faydalı olduğu bilinmektedir.

Evde Bitkilerle Yapılabilecek Doğal Maskeler
 • Gül Yaprakları ile Canlandırıcı Maske; 5-6 adet gül yaprağını alın ve kaşık ya da havan yardımı ile iyice ezin. Yapraklar macunumsu bir kıvam almaya başladıktan sonra krem gibi cildinize uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Ardından su ile durulayın.
 • Yeşil Çay ile Rahatlatıcı Maske; Uygulaması aşırı kolay bir maskedir. Tükettiğiniz poşet çay halinde olan yeşil çayları buzdolabında bekletin. 4 veya 5 tane yeterli olacaktır ancak yok ise 2 adet de idare edebilir. Yüzünüzün göz kapağı alın ve yanak gibi bölgelerine yerleştirdiğiiz yeşil çay paketlerini ısınana dek tutun ve ardından yüzünüzü yıkayın.
Evde Sıkılaştırıcı ve Temizleyici Tonik Yapımı
 • Elma Sirkesi ile Tonik; Oldukça kolay bir yapımı ve uygulaması vardır. 4 Yemek kaşığı sirkeyi 1 veya 2 yemek kaşığı şu ile seyreltip pamuk ile cildinize uygulayın. Burada 2 püf nokta bulunmaktadır. Eğer cildiniz hassas ise seyrelteceğiniz su miktarı en az 2 yemek kaşığı olmalıdır ve yüzünüze sürdüğünüz karışım en fazla 20 dakika durmalıdır.
 • Papatya Suyu ile Tonik; Önceden kurutulmuş papatyalardan yaklaşık 2 yemek kaşığı alıp yarım litre oda sıcaklığındaki su ile birlikte kaynatın. su kaynadıktan sonra ocağı kapatın ve soğumasını bekleyin. Ardından süzerek elde ettiğiniz su ile yüzünüzü temizleyin. Dilerseniz fazla yapıp içebilirsiniz. Aynı yol ile taze gül yaprakları kullanarak gül suyu da elde edebilirsiniz.

 

mor23 20-05-2020 14:07 Edit:20-05-2020 14:16
  Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
  Cilt Bakım Malzemeleri © 2009
  Güzellik Bakımınız İçin Gerekli olan tüm Bilgiler Sitemizde Bulunmaktadır.
  Bilgiler tedavi amaçlı değildir. Her zaman öncelikle doktorunuza danışın.Sitemizdeki resimler üretici firmalara aittir