Saç Serumu Nedir? Nasıl Yapılır

Kategori : Saç Modelleri

Saç serumu nasıl kullanılır ve ne işe yarar?

Saç serumları, saçın derinlemesine beslenmesini, güçlenmesini ve kökten uca onarılmasını sağlayan, saç bakımındaki en önemli ve güçlü silahlarımızdan biri! Özellikle saç dökülmesini hedefleyen, saç yapılandırıcı, yoğunluk sağlayıcı özellikteki saç bakım serumları sayesinde saçlarının hiç olmadığı kadar bakımlı, sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. 

Şimdi, saç serumları hakkında her şeyi öğrenmeye hazır mısın?

Saç serumu ne işe yarar?

Saç serumları, özellikle son dönemde çok sık kullanılıyor ve birçok saç ihtiyacına cevap oluyor. Ancak saç çıkaran serum, saç uzatan serum gibi piyasada bir sürü serum bulunuyor. Tabii ki önemli olan, senin saç ihtiyacına uygun saç serumunu bulup, doğru şekilde uygulamak.

Saç bakım serumlarının içerikleri ve formülleri diğer saç bakım ürünlerinden daha yoğun olduğu için bu formülleri sayesinde saça doğrudan etki ederek saç tellerine işleyebiliyor. Böylece saçının ihtiyacı olan besini saç tellerin direkt olarak alabiliyor ve saçların besine doyuyor.

Özellikle gece bakımı için kullanılan saç serumları, saçı bir sonraki güne hazırlamak için ideal! Saçlarının sabah uyandığında mükemmel görünmesini, kolay şekil almasını sağlayan bu serumlar son zamanlarda bizim favorimiz ve elimizden düşürmüyoruz! :)

Saç serumu önerileri Magic Night Serum

Saç serumu önerilerimizden ilki, yeni keşfettiğimiz Kérastase Nutritive 8H Magic Night Serum. Bu saç serumunu kullananlardan olarak kuru saçlar için çok faydalı olduğunu söylemeliyiz. E vitamini içeren formülüyle sen uykudayken 8 saat boyunca saçlarını besler. Hem de jel krem yapısı sayesinde saçları ağırlaştırmadan besliyor. Güzellik uykusu dedikleri bu olsa gerek! :)

Bu serum nasıl kullanılır: Magic Night Serumu saçlarının uzunluğuna ve gürlüğüne göre 2-4 pompa kadar saçının boy ve uçlarına uygulayabilirsin. Hem kuru, hem de ıslak saçlarına uygulayabiliyorsun. Eğer saçların ıslakken uygulayacaksan saçındaki nemi havluyla aldığından emin olmanı öneririz.

Resistance Serum Extentioniste

Amacın saçının hızlı ve sağlıklı şekilde uzamasıysa sana önerimiz Kérastase Resistance Serum Extentioniste. Saç köklerinin sağlıklı ve güçlü uzaması için geliştirilmiş bu durulanmayan serum, saç köklerini sağlamlaştırır ve sağlıklı saç derisini destekler. Yağlı bir his bırakmayan formülü, saç derisini çevresel faktörlere karşı korurken canlandıran, özel olarak geliştirilmiş seramidlerden oluşur.

Bu serum nasıl kullanılır: Bu serum, şampuan sonrası havlu ile fazla nemli alınmış saç derisine uygulanıyor. Durulama gerektirmiyor ve saç derisine bölüm bölüm uygulayıp nazikçe masaj yaparak, haftada 3 defa uygulanıyor. İnce telli saçlar için 2 pipet, kalın telli saçlar için 4 pipet serum kullanılabiliyor.

Sana uygun saç serumunu nasıl bulabilirsin?

Her saç sorununa ve tipine uygun saç bakım serumları vardır. Saçların seyrekse ve dökülme problemi yaşıyorsan, yoğunlaştırıcı ya da dökülme karşıtı serumları, saçını sık sık ısıyla şekillendirdiğin için önlem almak istiyorsan yapılandırıcı özellikteki saç serumlarını kullanmanı öneririz.

Saç serumu nasıl kullanılır?

1.Saçının arkasına uygula

Saç serumunu ilk önce saçlarının arka kısmının uç ve boylarına uygulayabilirsin. Serumu avucunda ısıttıktan sonra hemen saçının ön kısımlarına dağıtmak yerine arka tarafa iyice yedirerek saçının her yerine eşit şekilde dağılmasını sağlayabilirsin.

2.İhtiyacın varsa daha fazlasını uygula

Eğer saçının daha fazla saç serumuna ihtiyacı olduğunu ve hala kuru göründüğünü düşünüyorsan 1-2 damla daha serum uygulayabilirsin.

3.En son ön kısma uygula

Saç bakım serumunu saçının arka kısımlarına uyguladıktan sonra en son ön kısımlara uygulamanı öneririz. Böylece saçlarına serumu çok fazla uygulasan bile saçının arka kısmından başladığın için belli olmaz.

Saç bakım serumu kullanmanın farklı yolları

Saç bakım serumlarını banyo sonrasında, şekillendirmeden önce kullanabileceğin gibi banyo öncesinde de kullanabilirsin. Mesela banyoda saçlarını yıkamadan önce saç serumu uyguladığında banyo sonrasında elektriklenme sorununu önleyebilirsin. Saçlarını hafif nemlendirip, serumu uygula ve ütülediğin, sıcak bir havluya saçlarını sarıp bir süre bekle ve farkı gör!

Saç serumu kullanmanın bir başka yolu ise ıslak saça uygulamak. Saçlarını şampuanlayıp, bakım kremi uyguladıktan sonra saç serumunu uygula ve sonrasında vücudunu temizleyene kadar saçında kalmasını sağla.

Bir de saç serumunu saçlarını şekillendirmeden önce uygulama seçeneğin var. Saçlarını ısıyla şekillendirmeden önce uygularsan ısıdan korunmasını, nemli saçını taramadan önce uygularsan daha kolay şekilde taramayı sağlayabilirsin.

Tabii saç serumu kullanmanın bir başka yolu daha var; saç serumunu gece uygulamak! Kérastase Nutritive 8H Magic Night Serumu gece yatmadan önce saçının uç ve boylarına uyguluyorsun ve saçların uyandığında harika görünüyor! :)

Önerdiğimiz diğer sitelerimiz:)

http://www.ciltbakim.malzemesi.org/

http://www.sporaletleri.org/ 

http://www.migrenbelirtileri.com/

 

mor23 20-04-2020 11:17
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Cilt Bakım Malzemeleri © 2009
    Güzellik Bakımınız İçin Gerekli olan tüm Bilgiler Sitemizde Bulunmaktadır.
    Bilgiler tedavi amaçlı değildir. Her zaman öncelikle doktorunuza danışın.Sitemizdeki resimler üretici firmalara aittir