Mayonezli saç maskesi

Kategori : Saç Bakımı

Saçlarınızı ipek gibi yapacak: Mayonezli saç maskesi Özellikle içerisinde bulunduğumuz corona virüs günlerinde evde uygulanabilecek kişisel bakım uygulamalarına merak oldukça arttı. Ayrıca artık corona virüs sonrası normalleşme sürecinde kişiler adaptasyonda zorluk çekebilir. Buna bağlı olarak da evde uygulanabilecek her türlü faaliyet gün geçtikçe artıyor.

Evde uygulanan kişisel bakımların başında saç ve cilt bakımı geliyor. Özellikle güzel,canlı ve parlak saçlara sahip olmak herkesin arzusudur.

İpek gibi mükemmel saçlar için mayonezli saç maskesini uygulamak iyi bir seçenek olacaktır. Üstelik bu maske her tip saça uygulanabilir.

Mayonezli saç maskesi tarifi

Mayonezli saç maskesi tarifi   Mayonez (sarımsaklı tercih edilebilir). Yumurta (yumurta eklemeseniz de olur). Bal ve hindistantancevizi yağı (zeytinyağı da olur).

 

Yukarıdaki malzemelere yoğurt, sirke, limonsuyu , avokado ekleyebilir değişik kombinasyonlar yapabilirsiniz. Karışımı her seferinde farklı olarak da hazırlamanız mümkün. Maskenin uygulanışı  -Yağı tavada çok hafif ısıtıp yumurta dışındakileri ekleyin (Yumurta kullanmak istenilirse yağı ısıtmadan yapmak gerekir) ve karıştırın. -30-40 Dakika saçta beklettikten sonra saçınızı şampuanla yıkayın ve durulayın.Havlu yardımı ile de nazikçe kurulayın.Ardından saçlarınızdaki farkı görün. -Maskeyi boyalı saçlar için hafta da 1 defa uygulayın. Ayrıca maskeyi haftada 1 defa yapınca baş ağrılarınızın da azaldığını fark edebilirsiniz.

mor23 24-05-2020 15:21
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Cilt Bakım Malzemeleri © 2009
    Güzellik Bakımınız İçin Gerekli olan tüm Bilgiler Sitemizde Bulunmaktadır.
    Bilgiler tedavi amaçlı değildir. Her zaman öncelikle doktorunuza danışın.Sitemizdeki resimler üretici firmalara aittir