Eyeliner

Makyaj nasıl yapılır?

makyajhileleri

Dudak Bakımı

Dudaklarınızın güzel görünmesini istiyorsanız herşeyden önce kurumuş ve çatlamış olmamalarını sağlamalısınız. Bunun için yanınızda taşıyacağınız bir çatlak kremini (lipstick) gerektiğinde sürmeniz yeterli olacaktır. Makyaja başladığınızda dudaklarınız çatlak olmamalı çünkü bunu bir anda gideremezsiniz. Ayrıca özellikle kışın, ruj seçiminizi dudak koruyuculu olanlardan yapmalisiniz. Bazi pudralı rujlar güzel görünmelerine rağmen dudaklarınızı kurutabilir. ... Devamı


Göz Makyajı

hazirmakyaj1011243546009Gözler yüzün en dikkat çekici bölgelerinden biridir. Teninize ve saçınıza uygun bir göz makyajı ile çok etkileyici görünebilirsiniz.

Eğer açık tenli ve sarışınsanız, şanslısınız çünkü hemen her renk far kullanabilirsiniz. Karamel, kahve, gri ve krem rengi özellikle yakışacaktır. Önce açık bir rengi (yumuşak bir gri, kemik yada kehverengimsi bir pembe) kirpiklerin dibinden göz kapağının bitimine kadar sürün. Göz kapağının üstüne ise kahverengi, bronz gi... Devamı


Göz kalemi ve eyeliner nasıl kullanılır?

Eyeliner ve göz kalemi kullanmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey, her iki malzemenin de mümkün olduğunca ince çizgilerle çizilmesinin gözü daha güzel göstereceğidir.

Siyah göz kalemi, siyah saçlı, esmer tenli bayanlar için çok uygundur. Esmerler dışındaki bayanlarda bu renkte bir göz kalemi ve eyeliner çok koyu sayılabilir.

Beyaz tenli kadınlar yumuşak kahverengi ya da gri tonlarını tercih etmelidirler. Gece ise, göze sürülen fara uyan renkli bir kalem tercih edilmelidir.

Eyeliner´ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmek güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer eyeliner ... Devamı


Çalışan Kadının Güzellik Rehberi

ÇALIŞAN KADININ GÜZELLİK REHBERİ

Pratik makyaj, doğru giyinme, güzel ve çekici görünmek... Çalışan bayanlar bu yazı tam size göre...  İş yerine tam saatinde varabilmek için çektiklerinizin farkındayız. Saatin sesiyle fırla, aceleyle giyin, trafiğe gir... Peki, dakikalar son hız koşarken, bakimi, güzel ve hoş görünmek için ihtiyacınız olan zamanı nasıl yaratacaksınız? Aslında bu o kadar da zor değil. Tek yapmanız gereken, vakit kazandıran yollarımızı okumak. Böylece, yarin sabah alarmınızı 15 dakika ileriye kurabilirsiniz!

Makyaj tamam

Stick fondötenler, kızarıklıkları v... Devamı


Göz makyajı nasıl yapılmalı?

Göz makyajı nasıl yapılmalı?Eğer açık tenli ve sarışınsanız, şanslısınız çünkü hemen her renk far kullanabilirsiniz. Esmerler ise rahatlıkla koyu tonlar kullanabilir. Kızıllara gelince, onlara en çok karamel, gri, lila veya siyah gibi renkler yakışır... Gözler yüzün en dikkat çekici bölgelerinden biri. Teninize ve saçınıza uygun bir göz makyajı ile çok daha etkileyici görünebilirsiniz.

Eğer açık tenli ve sarışınsanız, şanslısınız çünkü hemen her renk far kullanabilirsiniz. Karamel, kahve, gri ve krem rengi özellikle yakışacaktır. Önce açık bir rengi (yumuşak bir gri, kemik yada kehve... Devamı


Hızlı Makyaj Sırları

M.A.C kozmetiğin Director of Makeup Artistrys, yani makyaj departmanının başındaki isim Baltasar, Sibel Arna´ya makyaj yaptı.

25256427Az zamanım varsa kapatıcı ile başlarım.   Benim için concealerlar, fondöten uygulayacak zaman olmadığında insanı daha sağlıklı, daha aydınlık gösteren bir ürün.  Kapatılması gereken yerleri hızlıca kapatır, gözlere geçerim. Siyah ya da koyu kahveyle bir çerçeve yapar, fırçayla dağıtırım. Bol rimel sürerim, biraz allık ve en son dudaklara parlatıcı. 

BUN... Devamı


Kolayca Eyeliner Çekmek 1

Son günlerde iyi bir göz makyajının vazgeçilmezi eyeliner; artık hayatımızda oldukça önemli bir rol oynuyor. Her kadın makyaj yapmaya başladığı andan itibaren o kritik anı düşünüp endişeleniyor. Ama bu taktiklerden sonra endişelenmeye gerek kalmayacak. Bırakın eyelinerınız sizden korksun...

1.İşe eyeliner çeşitlerini ve özelliklerini öğrenerek başlayın.

Kolayca Eyeliner Çekmek İçin Her Kadının Bilmesi Gereken 22 İlginç Taktik

Kalemler; bulaşıp dağılmadığı için; uygulaması oldukça kolaydır fakat likit ve jel eyelinerlara kadar yoğun ve pürüzsüz görünmez. Gün içinde dağıl... Devamı


Kolayca Eyeliner Çekmek 3

3

 

3. Asıl düşman titreyen ellerimiz, onlara karşı tedbir alın.

Eyeliner çekerken elinizle yanağınızdan ve dirseğinizle de sabit bir yerden destek almak işinize yarayacaktır. 

İlk olarak oturun ve dirseğinizi düz bir yüzeye dayayın. Serçe parmağınızla yanağınızdan destek alarak titreyen elinizin etkisini azaltın.

... Devamı

Kolayca Eyeliner Çekmek 2

22

2. Her renk farklı bir etki yaratır.

Siyah: Cesur ve çarpıcı bakışlar yaratır.

Kahverengi: Hemen göze çarpmayan dumanlı bir görünüm verir.

Gri: Daha parlak ve yumuşak bakışlar yaratır.

Simli: Parıltılı cıvıl cıvıl bakışlar yaratır. 

Mavi - Yeşil - Mor: Modaya son derece uygun bir görüntü verir.

Kirpik diplerine sürülen ten rengi: Daha diri ve canlı bakışlar yaratır.

Kirpik diplerine sürülen beyaz: Daha büyük görünen gözler için birebir.

... Devamı

Kolayca Eyeliner Çekmek 4

4. Eyeliner kullanmaya alışık değilseniz; noktalar koyarak işinizi kolaylaştırın.

Fazla vaktiniz yoksa ve başaramayacağınızı düşünüyorsanız; ilk olarak kirpiklerinizin üstüne noktalar koyun. Vermek istediğiniz şekle göre noktaları birleştirin ve kurumaya bırakın. Zamanla eliniz alışır ve noktalara gerek kalmaz.

4

... Devamı

Kolayca Eyeliner Çekmek 5-6-7

5. Noktalar yerine kesik çizgiler de kullanabilirsiniz.

Sizin için en kolayı ve uygun olanı hangisiyse onu tercih edin. Bu arada likit, jel ya da kalem arasında da bir tercih yapın. Denemeleriniz sizi mükemmele ulaştıracaktır.

5

6.Eyeliner sürerken cildinizi sağa sola çekiştirmeyin.

Dağılan kısımları pamuklu çubuk yardımıyla, sonradan da temizleyebilirsiniz.

6

7.Renkli nemlendir... Devamı


Kolayca Eyeliner Çekmek 8

8. Yeni başlayanlardansanız; eyelinerı dağıtın gitsin sonra fazlalıkları temizlersiniz.

Eyeliner çekme konusunda uzmanlaşacak kadar vaktim yok diyorsanız bu sizin için en uygun yöntemdir. Sürerken iyi olmasanız da temizlerken mutlaka harikalar yaratacaksınız.

8

... Devamı

Kolayca Eyeliner Çekmek 9-10-11

9. Dağılan yerleri temizlemek için şeffaf dudak parlatıcıları gibi renksiz jeller de kullanabilirsiniz.

10. Sonucu beğenmezseniz far fırçası yardımıyla eyelinerınızı dağıtarak dumanlı bir görünüm yaratın.

10

11. Daha keskin bir çizgiye kolayca ulaşmak için; eyeliner fırçanızla siyah göz farı uygulayın.

11

 

... Devamı

Kolayca Eyeliner Çekmek 12-13-14

12. Eğer göz kapaklarınız yoğun bir eyeliner çizgisi için küçükse, üst kirpik diplerinizi de siyah kalemle doldurarak bu çizgiyi daha altta gösterin.

12

13. Daha yoğun bir görüntü ve daha buğulu bakışlar elde etmek için; alt kirpik diplerinize siyah kalem ve ardından siyah göz farı uygulayın.

13

14. Eyelinerınızın gün içinde göz kapağınıza bulaşmaması için; transparan pudra ya da far bazı k... Devamı


Kolayca Eyeliner Çekmek 15

15. Dört dörtlük bir çizgiyi hala elde edemiyorsanız, kalem göz farıyla benzer bir görüntü yaratın.

15

... Devamı

Kolayca Eyeliner Çekmek 16

16. Eyelinerınızı nasıl çekeceğinize karar vermeden önce mutlaka göz şeklinizi belirleyin ve ona göre bir yol izleyin.16

162

... Devamı

Kolayca Eyeliner Çekmek 17

17. Kirpik kıvırıcınızı eyelinerınızla boyayıp kirpiklerinizi kıvırın, zamandan kazanın.

17

... Devamı

Kolayca Eyeliner Çekmek 18

18. Tercih edeceğiniz şekle göre içi boş bir üçgen çizin, ve içini doldurun.

18

Çizgiyi oluşturduktan sonra üçgeni boyayın. Eyelinerınızın ucuyla dıştan içe doğru bastırarak, üçgeni sivri taraftan doldurmaya başlayın.

... Devamı

Kolayca Eyeliner Çekmek 19-20

19. Bu üçgen taktiğinde zorlanıyorsanız; çizim için kaşık kullanabilirsiniz.

19

20. Kaşlarınızı daha kalkık göstermek için çevresini aydınlatın

20

... Devamı

Kolayca Eyeliner Çekmek 21-22

21. Siyah göz kaleminizi ısıtarak jel eyelinerınızı kendiniz yaratın.

21

22. Gündüz makyajından gece makyajına kolayca geçmek için, eyelinerınıza biraz parıltı ekleyin.

223

... Devamı

Kolay Eyeliner Çekme Yöntemleri

https://www.youtube.com/embed/t9j8A-UDpf4

... Devamı

Günlük Makyaj

Günlük makyaj için öneriler Pratik günlük makyaj nasıl yapılır? Cildimiz tıpkı bir sünger gibi etraftaki tüm olumsuz etkileri de kendine çeker. İş hayatı ve koşuşturmacalarımız cildimizin cansız ve solgun görünmesine neden olabilir ve zamanla yıpranan cildimiz yaptığımız makyajın etkisiyle bile güzel bir görünüm elde edemez. Bu nedenle makyaj öncesi cildimizin derinlemesine temizlenmesi ve ardından 15 dakika önce nemlendirilmesi cildinizi makyaja hazırlayacaktır. İşte pratik günlük makyaj önerileri...

Yataktan uyandığımızda genelde kendimize zaman ayırmak bize zor gelebilir. Ancak günlük ma... Devamı


Göz şekline göre eyeliner çekmek

Göz şeklinize göre eyeliner nasıl çekilir?

Doğru bir eyeliner çekebilmek her kadının hayali olsa da, maalesef işler bazen istenildiği gibi gitmiyor. Kusursuz bir eyeliner çekmek istiyorsanız önce göz yapınızı iyi bilmeniz gerekiyor.

Her kadının hayalidir, tek hareketle kusursuz bir eyeliner çekmek Ancak her zaman uzun uğraşlar ya da alınan çeşit çeşit maky... Devamı


Her Kadının Bilmesi Gereken 40 Makyaj Hilesi

Her Kadının Bilmesi Gereken 40 Makyaj Hilesi

Daha doğru, etkili ve hızlı bir makyaj ritüelinin yanında aslında farketmediğiniz sorunlarınıza bile çözüm olacak ipuçları mevcut. Bulaşan maskara probleminden doğal bitişli fondöten uygulamasına işinizi kolaylaştıracak 40 makyaj hilesini keşfedin.

 

Shiseido Shiseido Minimalist Whipped Powder Blush - Sonoya 1/40 Krem ürünler her zaman daha doğal bir sonuç verir.   Bobbi Brown Corrector Bisque 2/40 Koyu göz çevresi ve ciltteki koyu lekeler için baz olarak şeftali-pembe alt tonlu bir corrector kullanın.   M... Devamı

Cilt Bakım Malzemeleri © 2009
Güzellik Bakımınız İçin Gerekli olan tüm Bilgiler Sitemizde Bulunmaktadır.
Bilgiler tedavi amaçlı değildir. Her zaman öncelikle doktorunuza danışın.Sitemizdeki resimler üretici firmalara aittir