Soğuk teninizi bozmasın

Kategori : Vucüt Bakımı

Soğuk teninizi bozmasın
   
Cildin yumuşak ve dayanıklı olması için neme ihtiyacı vardır. Ancak kış mevsiminin bu soğuk günlerinde havadaki nem kaybına ek olarak ısıtma sistemlerinin nemi azaltması ile cildin bu nemi tutabilmesi zorlaşır. Kış aylarında kızaran, pullanan, kaşıntı ile kendini gösteren cilt şikayetleri ile sıklıkla karşılaşılır. Cilt kuruluğunda beslenme alışkanlıkları da etken olabilir. Kışın duşun gün aşırı alınması önerilir. Duş jellerinden kaçınılmalıdır. Yüz nemlendiricisi cilt tipine göre seçilmelidir. Yüz için sabun ve paraben içermeyen yumuşak bir temizleyici cilt tipine uygun olarak seçilmelidir.

Soğuk havalarda cilt bakımını ihmal etmeyin!

Bitkisel selülit tedavisi

 •  Mısır unlu masaj: Aşağıda hazırlanış şeklini anlattığımız masajı uygulamak selülitlerinizin azalmasını sağlayacaktır. Haftada iki kez tekrarlarsanız, selülitlerinizde ciddi bi azalma olduğunu farkedeceksiniz.
 • Bir küçük avokado çekirdeği
 • Dört çorba kaşığı mısır unu
 • İki tatlı kaşığı aloe jeli
 • Bir yemek kaşığı soğuk preslenmiş (cold-pressed) üzüm çekirdeği yağı
 • Altı damla ardıç yağı
 • Altı damla limon yağı Avokado çekirdeğini kalın bir kağıdın içine koyup kağıdı çekirdeğin etrafında sarın. Çekiç ya da tahta tokmak gibi bir aletle çekirdeği küçük parçalara ayırıp un haline gelene kadar öğütün. Sonra içine mısır ununu katın ve sterilize edilmiş dar bir şişenin içine doldurun.. Aloe jeli, soğuk preslenmiş üzüm çekirdeği yağı, ardıç yağı ve limon yağını bir kaseye dökün ve üzerine avokado ile mısır unu karışımından iki tatlı kaşığı koyup karıştırın. Bacaklarınıza vücut spreyi sıkın. Sonra hazırladığınız bu karışımı ufak dairesel hareketlerle masaj yaparak sürün. Onbeş dakika dinlenip ve ılık su ile duş alın.

 

ismail 16-03-2011 20:21
  Alakalı Konular: cilt bakımı
  Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
  Cilt Bakım Malzemeleri © 2009
  Güzellik Bakımınız İçin Gerekli olan tüm Bilgiler Sitemizde Bulunmaktadır.
  Bilgiler tedavi amaçlı değildir. Her zaman öncelikle doktorunuza danışın.Sitemizdeki resimler üretici firmalara aittir