Kilo verdiren hareketler

Kategori : Zayıflama

En Hızlı Kilo Verdiren Göbek Eritme Hareketleri ve Egzersizleri

Göbek çevresinde biriken yağlar her insan için problem teşkil eder. Bu yağlar kötü bir görünümün yanı sıra insan sağlığını da olumsuz yönde etkiler. Diyabet, hipertansiyon, kalp ve damar hastalıkları kilo problemi yaşayan insanların yakalanma riski yüksek olan hastalıklardan birkaçı. 2015 yılında Annals of Internal Medicine dergisinin yayınladığı makaleye göre karın bölgesinde aşırı yağlanma olan kişilerin, obezite problemi yaşayanlara oranla ani ölüm riskinin daha yüksek olduğu belirtilmiş. Evde yapabileceğiniz basit göbek eritme hareketler ile kilo vermek ve sağlığınıza kavuşmak aslında sandığınızdan daha kolay.

1. Crunches

Yarım mekik olarak da bilinen crunches hareketinde dizler hafifçe bükülerek sırt üstü uzanılır. Ayak tabanları yere bastırılır. Kollar ya baş arkasına ya da çapraz olacak şekilde göğüs bölgesine konulur. Yatarken nefes alınır, kalkarken ağızdan nefes verilir. Bu harekette karın kaslarına yük bindirilir. Kalkık durumda 3 5 saniye beklenir ve tekrardan yatılır.

2. Bisiklet egzersizi

Yere sırt üstü uzanılır. Dizler 90 derece açıyla bükülür. Eller, dirsekler kırılarak boyun bölgesinde birleştirilir. Sol diz, sağ dirseğe yakınlaştırılır. Tekrar sırt üstü yatar pozisyona geçilir ve devamında sağ diz, sol dirseğe yakınlaştırılarak hareket tekrar edilir. Bu hareketi uygularken kas geliştirici  spor aleti kullanabilir, kısa süre içerisinde etkili sonuçlar alabilirsiniz.

3. Bacak ile çember çizme

Eller vücuda yapışık bir biçimde yere sırt üstü uzanılır. Sağ bacak, mümkün olduğunca bükülmeden, 90 derecelik açıyla havaya kaldırılır. Ayak parmak uçları tavana yakın, gergin bir biçimde tutulur. 10 ile 60 saniye arasında bu hareket yapılır ve diğer ayağa geçilir. Daha etkili bir egzersiz için yaylı egzersiz aleti kullanabilirsiniz. Bu sayede hem kol kaslarınızı hem de karın kaslarınızı çalıştırmanız mümkün.

4. Kalça kaldırma hareketi

Avuç ileri yere bakacak şekilde sırt üstü uzanılır. Bacaklar birbirine yapışık şekilde, mümkünse 90 derecelik açıyla, bükmeden havaya kaldırılır. Ayaklar kaldırıldığında nefes verilir, yatırıldığında da nefes alınır. Bu hareketi uygularken baş ve omuzlar sabit kalmalıdır. Dilerseniz bu hareketi uygularken mekik aleti  kullanabilir, aynı anda hem kol hem de karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

5. Plank egzersizi

En zorlayıcı göbek eritme hareketlerinden olan plank için dizler üzerinde dururken bacaklar kıvrık, eller dik bir biçimde yüz üstü yere uzanılır. Ayaklar uzatılarak parmak ucunda durulur. Eller, dirsekler yere gelecek şekilde konumlandırılır. Derin enfes alarak en az 30 saniye boyunca bu pozisyonda beklenir.

6. Mountain climber

Avuç içleri yere değecek bir biçimde, kollarsa dik bir konumda durulur. Hareketi gerçekleştirirken bacakları uzatılır ve ayaklar eğik vaziyette tutulur. Sağ diz yavaşça karın bölgesine çekilerek eski konuma dönülür. Ardından da sol diz için egzersiz uygulanır.

7. Flutter kicks

Yere sırt üstü uzanılır. Eller başın arkasında birleştirilir ve omuzlar hafifçe kalkana dek baş kaldırılır. Aynı anda ayaklar, yerden 15 santim yukarı kaldırılır. Sağ ayak yavaşça biraz daha yukarı kaldırılır ve eski konumuna geri getirilir. Aynı işlem sol ayak için de uygulanır. Dilerseniz bu egzersizi mat üzerinde değil, egzersiz aletinde uygulayabilirsiniz. Eğer sırt ve bel ağrılarından şikayetçiyseniz mat yerine egzersiz aleti kullanmak çok daha ideal bir tercih olacaktır.


mor23 18-05-2020 17:42
    Alakalı Konular: Kilo Zayıflama Vücut
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Cilt Bakım Malzemeleri © 2009
    Güzellik Bakımınız İçin Gerekli olan tüm Bilgiler Sitemizde Bulunmaktadır.
    Bilgiler tedavi amaçlı değildir. Her zaman öncelikle doktorunuza danışın.Sitemizdeki resimler üretici firmalara aittir