Kalıcı Makyaj

Kategori : Makyaj

makyaj011

Kalıcı Makyaj

Günümüzden 5.000 yıl önce eski mısırlıların kalıcı makyaj yaptıkları bilinmektedir. Kalıcı makyajın tıbbi adı İNTRADERMAL PİGMENTASYON dur. Kalıcı makyaj son derece doğal bir görünümle yüzdeki kontrastları artırır. Hatlarını belirginleştirir bazı kusurları giderir gündelik yaşamda ve her şart altında bakımlı görünmeyi sağlar ancak etkisi bir gece makyajıyla eye-linerla veya parlak renkli rujlarla kıyaslanmaz.

Bu uygulama bir tür dövmedir Ancak kalıcı makyajda kullanılan makineler dövmeden farklıdır. Ayrıca iğneler çok incedir ve mürekkep yerine pigment enjeksiyonu yapılır. Kalıcı makyaj herkese uygulanabilir. Özellikle makyaj yapmaya vakit bulamayan aktif kadınlar, sporcular, sanatçılar kontak lens kullananlar ve hipermetrop gözlük taşımak zorunda olanlar kalıcı makyaja daha fazla ihtiyaç duyarlar. Kalıcı makyaj yöntemiyle, çağımızın özgür ruhlu kadınları çantalarındaki aynadan, allıklardan ve rujlardan kurtulmuşlardır.

Kalıcı Makyaj Uygulanan Bölgeler

 • Kaş
 • Eye Liner
 • Dudak Konturu
 • Areola Onarımı
 • Kamuflaj

Kaş

Bazı insanların kaşları düşüktür bu tip kaşlar yüze acıklı ve bezgin bir ifade verir. Bazense kaşlar seyrekleşir veya dökülür. Kimi insanlarında kaş renkleri beyaza dönük yada kaza sonucu kaşlarda izler şekilsiz bir görüntü ortaya çıkarır. Tüm bu sorunları kalıcı makyaj büyük ölçüde giderir.

Eye Liner

Kalıcı makyaj üst alt göz kapaklarına kirpiklerin içlerine yapılır. Gözlerin daha belirgin olmasını sağlar muhtelif renkler kullanılabilir.

Dudak Konturu

Dudak çevresine yapılan ince çizgidir. Dudakları daha dolgun gösterir. Hatları belirginleştirir ve çevresindeki kırışıklıkları kamufle eder.

Areola Onarımı(Meme Başı ve Çevresi)

Göğüs ameliyatlarından sonra meme başında depigmentasyon(Renksiz iz) veya asimetri oluşabilir. Bazı meme kanserleri ameliyatlarında meme başı tümüyle alınır bu durumda kalıcı makyajla yeniden meme başı yaratmak mümkündür.

Kamuflaj

Göğüs ameliyatlarından sonra meme başında depigmentasyon(Renksiz iz) veya asimetri oluşabilir. Bazı meme kanserleri ameliyatlarında meme başı tümüyle alınır bu durumda kalıcı makyajla yeniden meme başı yaratmak mümkündür.

Cilt bakım ünitesi

Vitiligo veya benzer rahatsızlıklar sonucunda ciltte meydana gelen depigmentasyon(Renksiz alanlar) kalıcı makyaj ile kamufle edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ağrı Duyarmıyım? Esasında ciddi bir ağrı vermez sadece makine titreşimden dolayı hastalar tedirgin olurlar. Bu his özellikle eye- liner uygulamasında daha çok olur.
Anestezi Uygulanırmı? Kalıcı makyaj öncesi lokal anestezik bir kremle uyuşturma yapılır. Hatta gerkirse iğne ile de hiç ağrı duymama sağlanır. Krem duyarlılığı en aza indirir.
Kızarıklık Olurmu? Uygulamadan sonra hafif kızarıklık ve şişkinlik görülebilir. Buzla kompres kısa sürede geçirir.
Kalıcılık Süresi Nedir? 1 ile 5 yıl arasıdır, ancak bu süre kişinin cilt yapısına yaşına yaşadığı çevreye göre değişkenlik gösterir.
Komplikasyon Olasılığı Varmı? Kalıcı makyajda steril şartlarda ve bilinçli bir şekilde yapıldığı takdirde riskleri minimal olan bir uygulamadır. Ancak Alerjik reaksiyon eğilimi olan ciltlere önce test yapılmalıdır. Bunun için derinin göze batmayacak herhangi bir yerinde işlem yapılarak tepkisine bakılır.

-----------------------------7d92f416c04u durumda kalıcı makyajla yeniden meme başı yaratmak mümkündür.

Cilt bakım ünitesi

Vitiligo veya benzer rahatsızlıklar sonucunda ciltte meydana gelen depigmentasyon(Renksiz alanlar) kalıcı makyaj ile kamufle edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

 

ismail 29-12-2009 09:34 Edit:29-12-2009 09:36

  Makyaj hakkında

  serap DAĞTEKİN

  gözkapaklarımda ve kipriklerimde vitiligu nedenile beyazlamalar var.Belirtilen bölgeler için kalıcı makyaj uygulamanız var mı? cevaplarsanız sevinirim.

  serapdagtekin63@hotmail.com

  506 248 95 97

  28-07-2010 20:38

   Makyaj hakkında

   hülya

   ben yakında düğünm var ve gzel görnmk istyrm ve kalıcı makyaj yapmayı dşnyrm nerde ve nasıl yaptrabilirm yardımcı olursanız sevnrm

   07-08-2010 14:39

    Makyaj hakkında

    tugba ertan

    merhaba yüzüm soluk ve kaşlarım seyrek oldugu için kalıcı makyaj yaptırmak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz...

    02-06-2013 15:29

     Makyaj hakkında

     Meral

     Ben 3 yil once kalici makyaj yaptirmistim kaslarima,yapan kisi prifesyonel olmali,benim kaslarimi okadar berbat yapmistiki disari cikamiyordum biri kasimi sorcak diye piskolojim bozulmustuki.yaklasik 1yil sildirmek icin cozum aradim sonunda lazerle silen birini buldum ama garanti vermedi iz kalabilir dedi.sansliydim sildirdim iz kalmadi,simdi eseri kalmadi.size tavsiyem yaptirmayin ilerde sildirme sansiniz cok zor bi yaptirdinmi yeniletmek gerek ger donusu olmuyor iyi dusunmek lazim.kalemle kendiniz cizin daha iyi.ben sildirebildigim icin mutluyum ama sizin belki o sansiniz olmaya bilir.

     26-12-2013 02:55
      Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
      Cilt Bakım Malzemeleri © 2009
      Güzellik Bakımınız İçin Gerekli olan tüm Bilgiler Sitemizde Bulunmaktadır.
      Bilgiler tedavi amaçlı değildir. Her zaman öncelikle doktorunuza danışın.Sitemizdeki resimler üretici firmalara aittir