Sivilce ve Siyah Noktalar için Kil Maskesi

Kategori : Sivilce

Sivilce ve Siyah Noktalar için Kil Maskesi

910267detaySiyah noktalar için Suna Dumankaya çeşitli maske tarifleri vermişler. Bu tarifler ile siyah noktalardan kurtulmak mümkünmü bilmiyorum ama bu konuda iki uzman isim bu kür tariflerini vermişler buyurun bakalım arkadaşlar.

Siyah Noktalar İçin Kil Maskesi

Sivilce ve akne problemi yaşayanlar için, doğal tonik tarifi ve kil maskesi tarifi verdi. Bu kürler sayesinde, 3 hafta içinde, cildinizi pürüzsüz ve pırıl pırıl olacak.

Doğal Tonik İçin Gerekli Malzemeler;
* 4/1 (Çeyrek) limon,
* 50 Gr Maden Suyu,
* 30 Gr Gül Suyu,

Doğal Tonik Hazırlanışı ve Kullanım Şekli: Maden suyunun içine, limon ve gül suyunu karıştırın. Bu su ile, sabah, öğlen ve akşam yatmadan önce cildinizi temizleyin.

Kil Maskesi
Yukarıda tarifini vermiş olduğumuz doğal cilt toniğinin içerisine, 3 tatlı kaşığı doğal kili karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı, cildinize sürün. 5 dakika kurumasını bekleyin. Kuryunca, ya maden suyu ile, ya gül suyu ile, ya da yukarıdaki gibi hazırlayacağınız doğal bir tonik ile cildinizi temizleyin. Bu işlemi 21 gün uyguladığınız taktirde, cildiniz, pürüzsüz, ve son derece sağlıklı olacaktır.

Sivilce Maskesi Suna Dumankaya Tarifi:

l yemek kaşığı dolusu taze sıkılmış limonun suyu ile l tatlı kaşığı kaşık tarçını karıştırın ve yüzdeki, yanaklarda ve çenede alında sivilce çıkan bölgelere sürünüz. Bu bitkisel maskeyi uyumadan 1 saat önce yapın ve uykudan evvel 10 dk önce maske iyice kuruduktan sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Rendelenmiş 1 adet Portakal kabuğunu havanda ezerek krem haline getirin, sivilcelere sürün. Bir süre sonra yıkayın.

Bir diş sarımsağı ikiye kesin ve iç kısmını tam sivilcenizin üzerine surun. Bunun devamlı yapılması probleminizi ortadan kaldıracaktır.

Eşit miktarlarda limon suyu ve gül suyunu karıştırın ve problemli bölgeye sürün. Yarım saat sonra ılık su ile yıkayın. Bunun sıklıkla yapılmasının sonuçları da mükemmeldir.

Olgun domatesi püre haline getirip sivilceli alana sürün ve l saat sonra yıkayın. Böylece gözenekleriniz küçülecek ve sivilce oluşumunu önlemiş olacaksınız.

l kaşık sirkeye, bulamaç yapabilecek miktarda tuz ekleyin ve sivilcenizin üzerine sürün. Yarım saat sonra ılık su ile yıkayın.

Bir salatalık alın ve rendeleyerek püre haline getirin. Suyunu sıktıktan sonra cildinize uygulayın, bu şekilde gözenekleriniz ufalacak ve cildiniz ışıltılı bir görünüm alacaktır.

Sivilce Tedavisi İçin Bitkisel Maske:

Gerekli Malzemeler:
3 yemek kaşığı süzme bal
3 yemek kaşığı tarçın

Yukarıdaki malzemeleri karışım haline getirip uyumadan yaklaşık 20 dakika öncesinden yüzümüze sürüyoruz. Bal ve tarçın maskesi hemen kuruyacak ve gece boyunca yüzde ve cildin diğer bölgelerinde sivilcelere neden olan toksinleri ve bakterileri ciltten atacaktır.

Kaynak http://www.nazlim.net/cilt-bakimi/siyah-noktalar-icin-kil-maskesi.html#ixzz2q4ZF7Yk1

ismail 11-01-2014 08:29

  Sivilce hakkında

  berivan

  Kesinlikle denemeyin yüzü çok kötü tahriş yapıyo

  14-04-2015 01:24
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Cilt Bakım Malzemeleri © 2009
   Güzellik Bakımınız İçin Gerekli olan tüm Bilgiler Sitemizde Bulunmaktadır.
   Bilgiler tedavi amaçlı değildir. Her zaman öncelikle doktorunuza danışın.Sitemizdeki resimler üretici firmalara aittir