İnce Telli Saçlarınızı Daha Güzel Gösterin

Kategori : Saç Modelleri

Eğer saçlarınız ince telli ise, saçlarınız canınızı çok sıkıyor olmalı. Çünkü kolay şekil almaz ve aldığında ise kolay çözülür. Ayrıca hacim katmak da oldukça zordur. Ancak sizlere bir kaç önerimiz olacak. Bu öneriler ile ince telli saçlarınızı şekillendirmek ve hacim kazandırmak daha kolay olacak.

 

Öncelikle şampuanınızın saçlarınıza göre olup olmadığına bakın. İnce telli saçlarınızı çok daha fazla yumuşatacak şampuanlar kolay şekil almanızı ve hacim katmanızı önler. Bunun için normal ya da saçı sertleştiren şampuanlar kullanabilirsiniz.

 

Saç spreyi kullanmak işinize yarayabilir. Fönden sonra saçlarınıza sıkacağınız sprey ile saçlar daha kabarık görünecektir.

 

Saçları havalı ve hacimli gösterme yöntemlerinden en önemlisi krepedir. Saçlarınızı bu yöntemle daha güzel gösterebilirsiniz. Krepe yapmak için ya krepe tarağı ya da çok ince bir tarağı gerekir. Bu taraklardan birini temin ettikten sonra saçlarınızı tutam tutam bölün ve yukarı kaldırın. İyice gerdiğiniz saçı yukarıdan aşağı doğru tarakla düzgünce çekin.  Tüm işlemlerden sonra saçınızı arkaya atın ve sprey sıkın. Biliyorum anlatım pek hoş olmadı. Bu yüzden videolu anlatım da koymak istedim :) Aşağıdaki linkten krepenin püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

hatice 05-01-2014 18:15
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Cilt Bakım Malzemeleri © 2009
    Güzellik Bakımınız İçin Gerekli olan tüm Bilgiler Sitemizde Bulunmaktadır.
    Bilgiler tedavi amaçlı değildir. Her zaman öncelikle doktorunuza danışın.Sitemizdeki resimler üretici firmalara aittir