Sivilce lekelerine kesin çözüm deneyin

Kategori : Sivilce

İnsan hayatını psikolojik olarak da olumsuz etkileyen sivilce, yanlış tedavi sonrası iz ya da leke bırakabilir. Tam sivilce geçti derken bu sefer sivilcenin bırakmış olduğu leke ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer sivilce lekesi kaldıysa bu lekeleri yok etmek için doğal yöntemleri denemenizde fayda var. En çok ergenlik döneminde sivilcelere rastlandığı için erken tedavi etmekte o kadar etkili olacaktır.  Öncelikle cildimizin en görünür kısımlarında (yanak, çene, alın, burun) sivilce çıktıysa bu bizi rahatsız eder. Dış görünüşe daha çok önem verenler için bu durum daha çok sinir bozucudur.

Sivilce izleri nasıl geçer? Ciltteki sivilce izleri ve lekelerinden kurtulmak için doğal maske tarifleri

 

 • Gül suyu maskesi
 • Limon ve bal maskesi
 • Bal ve elma maskesi
 • Aloe vera
GÜL SUYU MASKESİ

Cilt temizleme de akla gelen ilk bitkisel yöntemlerden biri gül suyudur. Cilt temizlemek için birebirdir. "Yüzdeki sivilce izi nasıl geçer?" sorusunun yanıtı arayanlar için işte gül suyu maskesi tarifi:

110 ml gül suyu, iki yemek kaşığı balı, iki yemek kaşığı şekeri ve eczaneden alabileceğiniz E vitamini (iki yemek kaşık) bir kaba koyarak karıştırın. Pamuğu bu karışıma batırarak cildinize uygulayın. Ortalama 5 dakikayı geçmeyecek şekilde bunu yapın. En son olarak ise ılık bir su ile cildinizi temizleyin.

LİMON VE BAL MASKESİ

Sivilce izlerine ne iyi gelir? Diyorsanız limon maskesini tavsiye ediyoruz. Yapımı çok basit olan bal tarifini verelim:

1 yemek kaşığı limon suyu ile 2 yemek kaşığı balı bir kaba koyarak karıştırın. Bu karışımı 3-4 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonra ısısı 40 dereceye kadar gelene kadar bekleyin. Daha sonra sıkıntı olan bölgeye sürerek 15 dakika bekletin. Sonra ılık su ile temizleyin.

NOT: Limon yüzünüzü gerginleştirebilir. Ilık su ile yıkadıktan sonra gerginleşme gidecektir.

BAL VE ELMA MASKESİ

Sivilce izleri için maske tarifinde size bir başka yöntemi sunacağız. Elma ve bal karışımı cildinizde vitamin etkisi yaratacak. İşte tarifimiz:

Öncelikle bir adet elma ve dört yemek kaşığı bal lazım. Elmayı iyice rendeleyip krem kıvamına getireceğiz. Dört yemek kaşığı balı elmanın üzerine dökerek karıştıracağız. Cildimize hafif şekilde sürerek 10-15 dakika bekleyeceğiz. Ardından su ile yıkayıp temizleyeceğiz.

SİVİLCE İZLERİ İÇİN ALOE VERA MASKESİ

Sivilce lekelerine ne iyi gelir? sorusunun en güzel yanıtı aloe vera maskesidir. Bakteriler ile mücadele ederek sorunu kökten çözer. Ayrıca cildi nemlendirerek beslenmesine yardımcı olur. Aloe vera ile cilt temizliği nasıl yapılır? Detaylı anlatacağız

Yöntem: Aloe vera bitkisi var ise yaprağını keserek içindeki jeli pamuğun üzerine dökün. Sivilce lekesi olan bölgeye sürün. Yaklaşık 9-10 saat bekledikten sonra soğuk su ile temizleyin. Etki görülene kadar bu yöntemi uygulamaya devam edebilirsiniz.

Yöntem: Aloe vera jeli varsa bir tatlı kaşığı bir kabın içine ekleyin, ardından iki çay kaşığı limon suyunu ekleyip karıştırın. Hafifçe cilde sürerek uygulayın. 12 dakika bekledikten sonra su ile durulayın. Azalma görülene kadar uygulayabilirsiniz.

Yöntem: Aloe vera jelini aynı şekilde bir yemek kaşığı bal ile karıştırıp uygulayabilirsiniz. 22 dakika gibi bir süre bekledikten sonra su ile durulayın.

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLUSİVİLCE KÜRÜ

Elma sirkesi maskesi tarifi:

1 Kahve fincanı maden suyu

1 Kahve fincanı elma sirkesi (Asetik asit içermeyen)

Bu ikiliyi karıştırarak sabah akşam günde iki defa sivilcelerin üstüne pamukla uygulamamız gerekir. Ardından yarım saat sonra ılık su ile yıkayın.

Lavanta kürü tarifi:

1,5 su bardağı suyun içine lavantaları ekleyin ve ocağa koyun. 15 dakika demlenmesini bekleyin. Ocağın altı kısık şekilde demlensin. 15 dakika dolduktan sonra lavantaları süzün. Suyu ılık hale getirdikten sonra içebilirsiniz. Lavanta kürü akşam yemekten 2 saat sonra 1 çay bardağı kadar içilir. 15 gün boyunca düzenli uygulayın.


mor23 11-06-2020 08:53
  Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
  Cilt Bakım Malzemeleri © 2009
  Güzellik Bakımınız İçin Gerekli olan tüm Bilgiler Sitemizde Bulunmaktadır.
  Bilgiler tedavi amaçlı değildir. Her zaman öncelikle doktorunuza danışın.Sitemizdeki resimler üretici firmalara aittir