Orta yaş izlerini silin

Kategori : Vucüt Bakımı

Orta yaş izlerini silin

Yüzünüzü gerdirmek için henüz erken ama yüzünüz de gün geçtikçe gençlik yıllarınızdaki canlılığından uzaklaşıyor. Harper´s Bazaar dergisinin derlediği en yeni anti-aging yöntemleriyle yaşlanmayı beklemeye gerek yok

DİŞ ESTETİĞİ
Yüzünüzdeki yaşlanma belirtilerinin önemli bir kısmının dişlerinizdeki değişimden kaynaklandığını biliyor muydunuz? Diş hekimi Dr. Tankut Gürsoy, "Yaşla beraber dişler de yıpranır ve çene geriye doğru gider. Bu da yüzün giderek daha çökük görünmesine neden olur. Dişlerdeki aşınma ve eksiklikler, alt yüzde düşme yaparak kişiye yaşlı bir ifade verir" diye açıklıyor.

Ağız ve diş sağlığınız için evde uygulanan pratik çözümler için tıklayın!

DUDAK İÇİN DE ETKİLİ
Eğer yüzünüzdeki değişimle ilgili bir şeyler yapma ihtiyacı duyuyor sanız ilk müdahale etmeniz gereken yer dişleriniz olmalı. Başka bir deyişle, bir dermatolog veya estetik cerrahtan önce diş hekimine başvurmalısınız. Estetik diş hekimliği konusunda uzmanlaşmış doktorlar, yanaklara hacim vermek, yaşla beraber incelen dudakların daha dolgun görünmesini sağlamak ve yüzde oluşan çöküklüğü gidermek için alt ve üst dişlere kaplama yapıyor. Bu aynı zamanda yaşla beraber aşağı sarkan dudak kenarlarında da kaldırma etkisi yaratıyor. Dr. Gürsoy, "Bu sayede bir anda daha genç görünmeye başlarsınız. En güzeli de, operasyon sonrası yapma bebek gibi görünmezsiniz ve kimse nasıl gençleştiğinizi anlayamaz" diyor.

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Son yıllarda giderek yaygınlaşan bu tedavi için önce karın veya bacak bölgesinden bir miktar yağ alınıyor. Sonra, özel bir işlemden geçirilerek içindeki kök hücreler ayrıştırılıyor ve kök hücrece zenginleştirilmiş yağ, yüze enjekte ediliyor. Op. Dr. Tunç Tiryaki, "Bu yağ dokusu kendini besleyebildiği ve çoğalabildiği için daha kalıcı oluyor, hem de daha az enjekte ederek yüze hacim verebiliyoruz" diyor.

YÜZ GERDİRME
Op. Dr. Osman Şenel, gerdirme işleminde yüzün yanlara doğru gerdirilmesinin yanlış olduğunu söylüyor. "Orta yaşlarda yüzün yukarı doğru gerilmesi daha doğrudur. Macs Lift adı verilen tekniklerle, yanaklarınızı kulaklarınızın hizasından yukarı, şakaklara doğru çektiğinizde bu ameliyatın yüzünüzde yaratacağı etkiyi görebilirsiniz. Boyun bölgesinde sarkma olmayan hastalarda son derece iyi sonuç veriyor. Mid Face Lift olarak bilinen diğer teknikte ise, saç içinden veya alt gözkapağının içinden yüze şekil veriliyor" diyor.

Anti-aging ürünleriyle zamanın izlerini cildinizden acısız ve doğal yöntemlerle silin!

DOLGU ENJEKSİYONU
Dr. Mustafa Karataş, cerrahi olmayan yöntemler arasında en etkilisinin Thermage sistemi olduğunu söylüyor. "Thermage, cildi sıkılaştırdığı için tüm dokuların doğru yerde kalmasını sağlıyor. Yüz ovalinde değişiklikler ve çökme gibi sorunlarla gelen hastalarıma önce Thermage tedavisi uyguluyorum, ardından gerekiyorsa dolgu enjeksiyonu yapıyorum" diyor. Dr. Karataş, 35 yaşlarında başlanan Thermage tedavisinin, beş- altı sene boyunca etkisini koruduğunu, daha ileri yaşlarda ise bu sürenin iki sene civarına düştüğünü söylüyor.

YAĞ EKLEME

Op. Dr. Teoman Doğan, orta yaşlı kadınlardaki en büyük sorunun, derinin sarkmasından ziyade, yüzdeki yağ dokusunun azalmasıyla meydana gelen hacim kaybı olduğunu söylüyor. "Derinin altındaki yağ dokusunu yerine koyduğunuzda yüze büyülü bir el dokunmuş gibi görünüyor. Yağ enjeksiyonu yeterli olmadığında yüzü daha derin bir seviyeden kaldırmak gerekebiliyor, bu durumda Endoskopik Lift denen bir teknik uyguluyorum. Bu işlemde, şakaktan küçük bir kesiyle girip, yüzü kemik seviyesinden çekerek tek parça halinde kemiğin üzerine doğal bir şekilde tutturuyoruz" diyor.

ÜÇ BOYUTLU İŞLEM
Op. Dr. Hüseyin Güner yüzü sıkılaştırmak ve kaldırma etkisi yaratmak için cildin bütün katmanlarına etki eden üç boyutlu bir tedavi uyguladığını söylüyor. "Sadece tek bir seans yapılan Slim Lipo lazer uygulaması sırasında, sistemin cilt altına etki etmesi için çenede ve sağ ile sol kulak arkasında iğne deliği büyüklüğünde üç nokta açılıyor. Lokal anestezi ile yapılan ve yaklaşık 40 dakika süren işlem, çene altındaki fazla yağları yok ediyor, boyun hattını belirginleştiriyor ve kas dokusunun sıkılaşmasını sağlıyor. Bu tedaviyle aynı gün veya birkaç gün sonra, cildin kalitesini artırmak için hyalüronik asit enjeksiyonu uyguluyorum. Yine bir seans yeterli. Ama dolgu maddelerinden veya mezoterapiden farklı olarak bu maddeyi sıvı haliyle enjekte ediyorum. Son olarak, cildin en üst katmanındaki lekeler, ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi sorunları fraksiyonel lazer tedavisi ile tedavi ediyorum" diyor. Op. Dr. Güner´e göre bu üç boyutlu tedavinin cilt üzerinde harika bir etkisi var.

ismail 16-03-2011 20:27
    Alakalı Konular: cilt bakımıvucüt bakımı
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Cilt Bakım Malzemeleri © 2009
    Güzellik Bakımınız İçin Gerekli olan tüm Bilgiler Sitemizde Bulunmaktadır.
    Bilgiler tedavi amaçlı değildir. Her zaman öncelikle doktorunuza danışın.Sitemizdeki resimler üretici firmalara aittir