Ünlülerin zayıflama tüyoları...

Kategori : Zayıflama

Zayıflama reçeteleri arasında sıkışmış bir halde yaşıyoruz. Yaz boyunca tatillerde eklenen kilolarımızı kışa kadar vermek en önemli hedefimiz şu sıralar. Çok da akıllıca, çünkü kış ve dolayısıyla soğuk hava, insan bedeninin daha kolay yağlandığı ve kilo almanın en çabuk gerçekleştiği dönem...

 

Dünya starlarının diyetisyeni olarak tanınan Fransız Henri Chenot, kendi kurduğu beslenme ve zayıflama kliniğinde bu alanda harikalar yaratan birisi. Henri Chenot, Atkins gibi hızlı diyet programlarına şiddetle karşı çıkıyor ve çok önemli olduğunu söylediği bir gerçekten söz ediyor. Henri Chenot, bol bol meyve yemenin diyet yapanların neredeyse tümünün sandığı gibi diyetin en kolay yollarından biri olmadığını altını çizerek söylüyor.

Meyve yiyerek zayıflayacağını düşünen kişilerin en büyük yanılgı içinde olduğunu, çünkü farkında olmadan, Nasılsa kilo yapmaz düşüncesiyle çok miktarda yenilen meyvenin kilo verememenin en önemli sebebi olduğunu belirtiyor!

 

Günde üç kere küçük porsiyonlarla tüketilmesi gerektiğini söylediği meyve dışında pek çok beslenme tüyosu var Henri Chenotnun. Haftalığı 4500 euro olan kürlerle Girit, Keyna, İtalya ve Moskovadaki kliniklerinde, film yıldızı Uma Thurman, Monako Prensesi Caroline, modacı Valentino ve dünyanın en güzel vücutlu kadını ünvanını uzun yıllar kimselere kaptırmayan top model Elle MacPherson gibi ünlüleri zayıflatan, forma sokan Henri Chenot ilginç zayıflama tüyoları veriyor...

1-HER GÜN İKİ FİNCAN SERT KAHVE İÇİN: Kafein baş ağrılarına iyi gelir, beyni hareketlendirir, iştah kapatır, kalp krizi riskini azaltır, özel bir hastalığınız yoksa sindirime yardımcı olur, toksinleri atar. Her kahveden sonra mutlaka bir bardak su içmeli

2-KARBONHİDRAT ŞİŞMANLATMAZ: Sağlıklı karbonhidratlar yediğiniz müddetçe rahatsınız. Sebze, tam tahıllar ve meyve tercih edin. Bunlar yüksek oranda lif içerir ve beslenmeyi düzenler. Pizza, ekmek, bisküvi ve tatlıdan ise uzak durun!

 

3-SAAT 20.00DEN SONRA YEMEK YASAK: Yemek yemeyi erken bırakırsanız sindirim kolaylaşır. Ayrıca karaciğer kendini tamamen vücudu toksinlerden arındırmaya adayabilir. Üstelik erken yemek uyku kalitesini de artırır.

4-MEYVE ÖĞLEDEN ÖNCE YENMELİ: Meyveleri sabah tüketin. Eğer illa akşam üzeri yemek istiyorsanız sindirimi kolaylaştırmak ve vitamin değerlerini korumak için öğünlerden önce tüketmeye özen gösterin. Günde 3 küçük porsiyondan fazla yemeyin.

 

5-MAGNEZYUM ŞART: Stresli ve hiperaktif bir yaşam vücudun magnezyum stoklarını tüketir. Üstelik magnezyum zihni dinlendirmek, konsantrasyonu artırmak, hafızayı güçlendirmek için şarttır. Ayrıca krampları ve duygusal iniş çıkışları da engeller. Hap olarak almanız daha garantili sonuç verir. Ancak süt ürünleri, balık, marul, elma, kayısı ve muzda da bol miktarda bulunur.

 

6-AŞIRI EGZERSİZ YAPMAYIN: Aşırı egzersiz eklem sorunlarına ve erken yaşlanmaya neden olur. Ancak hiç hareket etmemek de olmaz. Günde en az 1 saat yürüyün ya da yüzün.

 

7-KIRMIZI ETİ SINIRLAYIN: Protein sindirilirken vücutta zararlı artık maddeler bırakır. Bunların çoğu kanserojen ve toksiktir. Tamamen etten vazgeçmeyin ama porsiyonlara dikkat edin. Haftada 2-3 kez en fazla 150 gram et yiyin. 88 SAAT UYKU GEREKSİZ: Sekiz saat uyku kimse için şart değil. Biyolojik saatinize göre, önemli olan doğru saatler arasında uyumak. Akşam 20.00 ve sabah 04.00 arasında dilediğiniz kadar uyuyun. Bu saatler arasında uykunun çok daha verimli olduğunu göreceksiniz. Odanız fazla sıcak ya da dağınık olmasın. Yüzünüzü doğuya dönerek yatarsanız sabah güneş ışığının enerjisiyle uyanırsınız.

8-SUYUNUZA SİRKE KOYUN: Günde 1.5 litre su içmelisiniz. Bunun içine bir çorba kaşığı sirke ya da yarım limon suyu koyun. Bu kandaki pH değerini dengeler. Yaşlandıkça susama hissinin azaldığını unutmayın. Susamasanız bile su için.

 

9-AĞIR YEMEKLERE ANINDA MÜDAHALE: Akşam yemeğini ağır yerseniz ertesi gün hemen durumu dengelemeniz gerekiyor. Çok yediğiniz günlerin ertesinde lahana çorbası diyeti yapın. Yarısı lahana öbür yarısı soğan, havuç, sarmısak ve mantardan oluşan çorba vücudu temizler, kalori dengesi sağlar.

ismail 17-05-2020 20:18
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Cilt Bakım Malzemeleri © 2009
    Güzellik Bakımınız İçin Gerekli olan tüm Bilgiler Sitemizde Bulunmaktadır.
    Bilgiler tedavi amaçlı değildir. Her zaman öncelikle doktorunuza danışın.Sitemizdeki resimler üretici firmalara aittir